Hi, How Can We Help You?

Blog

Ağustos 11, 2021

Yağ Kaybı Oluşturmanın Püf Noktaları

Yağ Kaybı Oluşturmanın Püf Noktaları

Merhabalar , bugün sizlerle yağ kaybı oluşturmanın püf noktalarını konuşacağız.Çoğu zaman yapılan bilinçsiz diyetler sonucunda vücudunuzda maalesef su ve kas kaybı oluyor.Tartıda azalma söz konusu olsa bile kayıp yağdan olmadığı takdirde vücudunuzda sarkmalar oluşabilir ve hedeflediğiniz görünüme ulaşmanız daha da zorlaşabilir.Bu sebeple yağ kaybının olması bizler için önemli.Peki yağ yakmak için ne yapılmalı? Püf noktalarını konuşalım ☺

1) Su İçin

Suyun sıfır kalori olduğunu unutmayın!

Düzenli su içimi; sindirimi kolaylaştırır, kabızlığı önler, kan basıncını dengeler, besinleri ve oksijeni hücrelere taşır, eklemleri ve organları korur, vücut ısısını sabit tutar ve elektrolit dengesini sağlar.

2) Toplam Yağ Miktarını Ve Doymuş Yağ İçeren Besinleri Azaltın

Doymuş yağ içeren katı ve hayvansal yağlar, işlenmiş etler, etlerin yağlı kısımlarını sağlıklı ve kalıcı zayıflamada yememek gerekiyor.Günlük yağ gereksiniminizi karşılamak için zeytinyağı tercih etmeniz en doğru seçenek!

3) Yeteri Kadar Karbonhidrat Tüketin

Hızlı bir şekilde yağ yakmak için yeterli miktarda karbonhidrat da tüketmeniz gerek. Ama elbette karbonhidrat deyince ilk anda aklınıza gelenleri değil.Beslenmenize basit karbonhidratlar yerine kompleks karbonhidratlar eklemelisiniz. Çünkü basit karbonhidratlar çok kolay sindirilir, hızla kana karışır, kan şekerini hızla yükseltirler ve aynı zamanda da hızla düşmesine neden olabilirler. Kompleks karbonhidratlar ise vitamin, lif ve besleyici değeri yüksek olan yiyeceklerde bulunurlar, rafine edilmemiştir yani lifleri ayrılmamıştır.Sindirimleri daha uzun sürdüğü için kan şekerini çok hızlı yükseltmezler.

4) Lifli Besinler Tüketin

Sağlıklı bağırsaklar ve yağ yakımı için lif tüketimi şart! Çocuklar ve yetişkinler günde en az 20- 30 gram life ihtiyaç duyarlar. Bütün meyve ve sebzeler, tam tahıllar iyi birer lif kaynağıdırlar.

5) Öğünlerinizi Atlamayın

Güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlayanlar gün boyu dengeli bir tokluk düzeni yaşayacaklar.Günde 3 ara 3 ana öğün yapmanız kan şekeri dengenizi korumaya ve metabolizma hızınızı artırmaya yardımcı olacaktır.Böylece yağ yakmaya başlayacaksınız!

6) Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Bir yetişkin olarak günde en az 7 saat uyumaya dikkat etmelisiniz. Bu uyuma evresinde, vücudumuz çalışmaya devam ederek sağlığımızı korumak adına yapacak görevleri yerine getirecektir.

7)Sık Ve Düzenli Yürüyüşler Yapın

Yürüyüş yapmak, günlük yaşama en uygun aynı zamanda en kolay egzersiz türlerinden biridir.Haftanın 5 günü en az 45 dk ila 1 saat arasında yürümeyi hedefleyin. Aralıksız en az 45 dk yürüyemiyorsanız, bunu hızlı bir tempoda 2 ila 4 seferlik 15 dakikalık yürüyüşlere çevirin.

SAĞLIKLA KALIN…

Yazar

Melis GÜZLE

Diyetisyen

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi