Hi, How Can We Help You?

Blog

Mart 29, 2022

Spor Psikolojisinde Antrenörlere Destek

 

Destek verdiğim bir diğer alan da antrenörlerdir. Antrenörler bir takımın lideri
pozisyonundaki kişilerdir. Bu nedenle antrenörlerimizin liderlik tarzları ve özellikleri
hakkında destek almaları onların işini çok ama çok kolaylaştıracaktır. Liderlik yeteneklerini
geliştiren antrenörlerin; iletişim, yaratıcılık ve duygu kontrolü gibi özellikleri edindikleri
gözlenmektedir. Spor psikologlarından destek alan antrenörler sporcularıyla ve sporcuların
aileleriyle çok daha az sorun yaşamaktadırlar.

 

Antrenörlerimizin kendilerini geliştirebilecekleri bir diğer konu ise hedef belirlemedir. Antrenörlerimiz çoğuz zaman sporcularını hedef belirlemeleri konusunda teşvik ederken, kendilerini hedef belirleme konusunu atlayabiliyorlar. Gelişimin birinci ve en kritik aşaması doğru bir durum analizi yapmaktır. Spor psikologları tarafından kullanılan performans profili çıkarma tekniği, kişinin kendisini değerlendirmesinin en kolay ve verimli yollarından biridir. Spor psikologları antrenörlere destek olurken, onlara performans profili tekniğini de uygulamalı olarak öğretirler. Bu sayede hem antrenörün kendini hem de sporcularını değerlendirmede yaşadığı sorunlar son bulur. İyi bir değerlendirme aşamasından sonra ortaya çıkan güçlü ve zayıf yönler doğrultusunda ise hedef belirleme çalışmasına geçilir. Spor psikologları bu aşamada ise doğru hedef belirleme stratejilerini antrenörlerimizle paylaşırlar. Hedefe doğru belirlemek ve doğru stratejiler kurarak süreci planlamak, hedefe ulaşma ihtimalini çok yükseltmektedir.

Bu açılardan bakıldığında kendini geliştirmek ve önce kendi hedeflerine ulaşıp sonra da  sporcularının hedeflerine ulaşmasında onlara destek olmak isteyen antrenörlerimize destek vermeye biz spor psikologları hazırız.

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi