Hi, How Can We Help You?

Gözde ACARAY

Uzman Psikolog

Uzm. Psikolog Gözde Acaray

​2015 yılında Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi , 2017 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü, 2018 yılında Berlin Spor Akademisi Köln Üniversitesi Egzersiz ve Spor Psikolojisi eğitimi ve 2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Üstün Zekalılar Zihin Engelliler Bölümü Özel Eğitim Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans programını tamamladım. Halen ; Doktora sürecime Amerika’daki University Of Costa Rica Nöropsikoloji alanında devam etmekteyim.​

Master programım boyunca Özel Eğitim Merkezinde stajyer psikolog olarak deneyim kazanmak amaçlı staj yaptım ve yaklaşık 5yıl boyunca aktif olarak sahada çalışma deneyimi kazandım. 2018 yılları arasında Dünya Karması Yıldızlar Karması Karşılaşması Maçı Kıbrıs Türk Cumhuriyeti etkinliğinde yer aldım. 2019 yılları arasında Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağlı Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezinde kısa süreli gönüllü psikolog olarak özel gereksinimli bireyler ve aileleri ile bireysel gözlem yaptım.

Psikoloji alanında yaptığı çalışmalarla yurtdışında çeşitli üniversiteler ile bağlantılı çalıştım.

Avrupa birliği projelerinde Amerika, Polonya, Almanya ve Finladiya gibi ülkelerde geliştirici projeler içinde yer aldım.

Profesyonel Taekwando kariyerimde 10 yılı bırakmış bir sporcu olarak ; Lisans eğitimim boyunca farklı spor merkezlerinde verimli projeler üretmiş aynı zamanda sporcu ,aile, antrenörlere çok sayıda bilgilendirme seminerleri düzenledim. Çeşitli ekollerde bireysel, çift, aile ve üzerine eğitimlerimi tamamladım.

Uzun yıllardır amatör ve elit seviyedeki sporcularla çalışmalarımı sürdürmekte ve A takım ve  Milli Takımlar seviyesinde destek vermekteyim. Bireysel çalışmalarımın yanı sıra, birçok kulüp federasyonun psikologluğunu yapmaktayım.​

Kuzey Kıbrıs’da  ilk olan ve öncülüğünü yaptığım giyilebilir teknolojik cihazları getirdim. Böylelikle zihinsel gelişim için sporcularımız  ile yaptığımız zihinsel dayanıklılık dikkat konsantrasyon otonom sinir sistemi ve meditasyon ölçümü alınabilir aynı zamanda dinlenik testler ve ölçüm ile anında performans ölçümü alınarak kişiye özel bilimsel verilere dayanan zihinsel antrenman programı oluşturabilmekteyim.

2019 yılında İstanbul Doğum Akademisinde Doğum Psikolojisi üzerine eğitim almaya başladım. Doğumun anne-baba ve bebek üzerindeki doğum sonrası  üzerinde ki süreçlerini inceleyerek, daha sağlıklı ve travmasız doğumların olmasına destek verebilmek adına bu alanı seçtim. Doğum Terapisti ünvanımı aldıktan sonra Kıbrıs’da bir ilk olan DO&Bem ”Doğuma ve Bebeğe Hazırlık Merkezi ” ‘de aktif olarak eğitim vermeye ve proje geliştirmeye  başladım.

2019 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsünden Psikodrama eğitimim hala  devam etmektedir.

2019 yılından bu yana da alanında uzman kadrosu olan  Kişisel Gelişim & Psikoterapi Merkezinde aktif olarak  ; Bireysel & Çift Terapiler, Bireysel & Takım Sporcu danışmanlığı , Online danışmanlık hizmeti, Çeşitli devlet kurumları, belediyeler ve farklı kurumsal şirketler olmak üzere bir çok kişiye çözüm odaklı danışmanlık ve aynı zamanda ailelere sonuç odaklı, yapıcı ve eklektik ekolde danışmanlık hizmeti vermekteyim.

İlgi ve Çalışma Alanlarım

Bireysel Terapiler (Holistik / Spirituel psikoloji, duygu odaklı şema terapi  ,kabul odaklı terapi, çözüm odaklı kısa süreli psikoterapi,depresyon, kaygı bozuklukları, stres yönetimi,  mindfulness)

  • Bireysel & Takım Sporcu Danışmanlığı ( Life kinetik, Zihinsel Antrenman , performansını sahaya yansıtamama, konsantrasyon, heyecan yönetimi, motivasyon ,Öz disiplin , Kaygı / Stres yönetimi ,Nefes çalışması, Performans rutinleri , Hedef süreçleri )
  • Hamile ve Doğum Psikoterapisi (İDA) Doğum Eğitmeni Hamilelik Öncesi ve Sonrası ,Doğum Üzerine Hazırlık Eğitimleri ,Doğum Sonrası Depresyonu (Post-Partum Depresyon) , Doğum Korkusu ,Hamilelik ve Doğumda Yaşanan Kayıp ve Yas Süreçleri )
  • Şirket Eğitimleri – Mindfulness, performansa dayalı  programlar, psikodrama ile grup dinamiği çalışmaları, bireysel analiz bireysel programlama,çözüm odaklı kısa süreli psikoterapi , stres yönetimi)

 

 

 

 

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi