Hi, How Can We Help You?

Muğla Psikolog | Psikolojik Sorunlarınızı Ertelemeyin

Muğla Psikolog | Psikolojik Sorunlarınızı Ertelemeyin

Muğla Psikolog

Toplumumuzda bazen utanılan, bazen ayıplanan, bazen de aşağılanan bir durum olan psikolojik destek almak, artık zor bir durum değil Muğla da ve tüm Türkiye de hizmet veren Beyond Psikoloji size Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Depresyon, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Panik Bozukluğu, Bipolar Bozukluk, Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu gibi konularla ilgili Muğla psikolog psikolojik destek alma konusunda hiçbir zaman yalnız bırakmayacak isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak destek alabilirsiniz.

Bodrum Muğla Psikolog, Dalaman Muğla Psikolog, Datça Muğla Psikolog, Fethiye Muğla Psikolog, Kavaklıdere Muğla Psikolog, Köyceğiz Muğla Psikolog, Marmaris Muğla Psikolog, Menteşe Muğla Psikolog, Milas Muğla Psikolog, Ortaca Muğla Psikolog, Seydikemer Muğla Psikolog, Ula Muğla Psikolog, Yatağan Muğla Psikolog.

Muğla Aile Danışmanlığı, Aile Psikologu
Muğla Aile Danışmanlığı, Aile Psikologu

Muğla Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı tüm aile bireylerini hedef alır. Aile danışmanlığında aile içerisinde oluşabilecek bir sorun tüm aile de olabilecek düşüncesiyle vardır. Bu sebepten Aile danışmanlığın da tüm aile bireyleriyle görüşmeler sağlanır. Aile içerisinde yaşanabilecek; tartışma, aldatma, terk etme, boşanma süreçleri, çocuk sahibi olamama, maddi yönden yaşanabilecek sorunlar, ölüm-yas süreçleri, miras kavgaları, aile içi şiddet gibi aile içerisinde ki yaşanabilecek tüm sorunlarla aile danışmanlığı ilgilidir. Danışma konusunun durumuna göre 6-10 haftalık bir terapi süreci başlar. Muğla aile danışmanlığı her zaman sizin yanınızda olacaktır.

 

Bodrum Muğla Aile Danışmanlığı, Dalaman Muğla Aile Danışmanlığı, Datça Muğla Aile Danışmanlığı, Fethiye Muğla Aile Danışmanlığı, Kavaklıdere Muğla Aile Danışmanlığı, Köyceğiz Muğla Aile Danışmanlığı, Marmaris Muğla Aile Danışmanlığı, Menteşe Muğla Aile Danışmanlığı, Milas Muğla Aile Danışmanlığı, Ortaca Muğla Aile Danışmanlığı, Seydikemer Muğla Aile Danışmanlığı, Ula Muğla Aile Danışmanlığı, Yatağan Muğla Aile Danışmanlığı

 

Muğla Çocuk Psikologu
Muğla Çocuk Psikologu

Muğla Çocuk Psikoloğu

Muğla Çocuk psikoloğu; çocuk dediğimiz bireylerin yaş aralığının 0 ila 18 yaş grubunun oluştuğunu ifade etmek gerekir. Bebeklik (0 ila 2 yaş grubu ), okul öncesi dönem ( 3 – 6 yaş grubu ), okul çağı dönemi( 6 – 12 yaş grubu ), erken ergenlik dönemi( 12 – 14 yaş grubu ) ve ergenlik( 14 – 18 yaş grubu ) gibi alt yaş grupları da olmasına rağmen çocuk ve ergen psikolojisi alanında çalışan terapistlere genel olarak çocuk ve ergen psikoloğu denilmektedir.
Muğla Çocuk psikoloğu ailenin şikayetleri ve günlük hayatta çocuğun yaşadığı sorunlar hakkında detaylı bilgi alır. Çocuğun yaşadığı bu sorunları gözlemek için çocuklarla psikoterapi oyun odasında vakit geçirilir. 6 – 14 yaş grubu çocuklar sorunlarını direk anlatamadıkları için çocuk psikoloğu oyun sırasında çocuğun yaşadığı sorunun ama sebeplerini anlamaya çalışır. Muğla çocuk psikoloğu aynı zamanda çocuğa psikolojik testler uygulayabilir, çocuğun gelişim dönemine uyumunu analiz edebilir. Terapist bu çalışmalar sırasında aileye bilgilendirmeler yapar ve terapi sürecine başlar ve seanslar belirli periyotlarla devam eder.

 

Bodrum Muğla Çocuk Psikoloğu, Dalaman Muğla Çocuk Psikoloğu, Datça Muğla Çocuk Psikoloğu, Fethiye Muğla Çocuk Psikoloğu, Kavaklıdere Muğla Çocuk Psikoloğu, Köyceğiz Muğla Çocuk Psikoloğu, Marmaris Muğla Çocuk Psikoloğu, Menteşe Muğla Çocuk Psikoloğu, Milas Muğla Çocuk Psikoloğu, Ortaca Muğla Çocuk Psikoloğu, Seydikemer Muğla Çocuk Psikoloğu, Ula Muğla Çocuk Psikoloğu, Yatağan Muğla Çocuk Psikoloğu .

 

Muğla Psikolog
Muğla Psikolog

 

Muğla Çocuklara Yönelik Psikolojik Desteğin Amacı Nelerdir?

Çocukluk döneminde psikolojik ve sorunların ve oluşabilecek diğer rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak.

Çocuklara ve ebeveynlere stres ile başa çıkma, duygusal ve davranışsal problemlerle başa çıkma gibi konusunda destek olmak

Çocukluk Dönemi Bireysel Gelişimi; çocukların problem çözme ve bireylerden yardım alabilme yetisini kazandırma.

Çocuklara özgüven kazandırmak

Çocukların arkadaşları ve ailesi ile ilişkilerini geliştirmek

Çocukluk dönemi bireyleri travmaya sürükleyen durumları engelleme ve travmaların sebebini ileriye taşınmamasını gerektiğini öğretmek.

Muğla Ergen Psikologu
Muğla Ergen Psikologu

 

Muğla Ergen Psikoloğu

Muğla  Ergen danışmanlığı; Beyond Psikoloji olarak ailelerin çocukları ile ilgili karşılaştıkları problemlerle ailelere ve çocuklara sorunlarını aşmak ile ilgili tüm yardımcı olmak, psikolojik destek anlamında çözümler sunmak ergenlerin zihinsel, sosyal ve akademik becerilerine katkıda bulunmak amacını taşımaktadır.

 

Sunduğumuz ergen terapisi kapsamda, ergenlik döneminde Hırçınlık Sorumluluklardan, kaçma Dalgınlık, Durgunluk, Karamsarlık, Nedensiz yere öfkelenme, Alınganlık, Nedensiz ağlama krizleri, Huzursuzluk, Söz dinlememek, Okula devamsızlık yapmaya başlamak, Yalan söyleme gibi sorunlarda psikolojik danışmanlık faaliyetlerinin yanında; kişisel gelişimine katkı sağlayacak, sosyal beceri, dikkat geliştirme vb faaliyetler içeren çalışmaları kapsamaktadır. Muğla Ergen Psikoloğu ekibimiz, ergenlerde çocuk – ergen psikodrama ve EMDR yöntemleri ile çalışılmaktadır. Diğer danışmalarda olduğu gibi Çocuk ve Ergen Danışmanlığında da danışma süreci net hedeflerle başlar.
Ergenlik dönemi; bireyler için bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimin hızla devam ettiği önemli bir dönemlerdir. Ergenlerde gelişim sürecinde aile ilişkileri, okul ve arkadaş çevresi, kitle iletişim araçları önemli etkileri vardır. Dolayısıyla ebeveynler ergenlik yaş grubu çocukları için, Muğla Ergen Psikoloğu‘na çocuklarının davranışlarına yön verecek değerlerin kazanması ve toplumsal yönden sorumlulukların bilincine varması anlamında ihtiyaç duyarlar. Ergenlerde bu gibi gereksinimin karşılanmasında en etkili ve en temel yer ailedir.  Bundan dolayı Muğla ergen danışmanlığında ‘aile’ faktörünü sürecin içerisine katarak terapileri sürdürmektedir.

 

Bodrum Muğla Ergen Psikoloğu, Dalaman Muğla Ergen Psikoloğu, Datça Muğla Ergen Psikoloğu, Fethiye Muğla Ergen Psikoloğu, Kavaklıdere Muğla Ergen Psikoloğu, Köyceğiz Muğla Ergen Psikoloğu, Marmaris Muğla Ergen Psikoloğu, Menteşe Muğla Ergen Psikoloğu, Milas Muğla Ergen Psikoloğu, Ortaca Muğla Ergen Psikoloğu, Seydikemer Muğla Ergen Psikoloğu, Ula Muğla Ergen Psikoloğu, Yatağan Muğla Ergen Psikoloğu .

 

Çocuk ve Ergenlik Döneminde En Sık Görülen Psikolojik Sorunlar Şunlardır.

Depresyon Sorunu

Davranış Bozukluğu

Ebeveynlere Karşı Gelme Sorunları

Yeme Bozuklukları

Saldırgan Tutum Sergileme

Obsesif Kompulsif Bozukluk

İntihar Girişimleri

Madde Kullanımı ve Madde Bağımlılığı

Stres ve Kaygı Sorunları

Özgüven Problemleri

Ani Duygusal ve Davranışsal Değişimleri Kontrol Edebilme

Aile İçi Etkili İletişim Yöntemleri

Öfke kontrol problemi

Uyku – Kabus Sorunları

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu

Takıntı Sorunları

Sağlıklı Arkadaş Ortamı Kuramama

Okul Başarısında Düşüşler

İnternet ve Televizyon Bağımlılığı

Ergenlikte Cinsel Kimlik Problemleri

Çocuk ve Ergen Terapileri Ne Kadar Sürer?

Muğla Psikoloji Merkezinin Çocuk terapisi seansları genellikle 50 ile 60 dakika arasında değişkenlik gösterir. Çocuklardaki bir takım sorunlar, birkaç seansta ele alınabilir. Bununla birlikte bazı psikolojik sorunlar bir dizi seans da gerektirebilir. Verilen seansların süresi ve sıklığı çocuk ve ergenlerin yaşadığı problemin ciddiyeti, çocuğun bu sorunları yaşamış olduğu süre ve problemin günlük hayatta kendisini ne denli etkilediği gibi faktörler göz önünde bulunduracak olursak çocuk ve ergen seanslarında süre – sıklık ilişkisi değişebilmektedir.

Muğla Psikolog Tavsiyesi
Muğla Psikolog Tavsiyesi

Çocuk Psikoloğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muğla Çocuk Psikoloğu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında terapistin lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile çocuk ilişkilerinde aktif görüşme yapıp yapmadığı, oyun terapisi ve çocuk testleri eğitimi almış olması ve çocuk ile ilgili almakta olduğu diğer eğitimler yer almaktadır.

 

Muğla Çocuk Psikoloğunun Kullandığı Yöntemler

Muğla Çocuk psikoloğunun çocuklara sunduğu terapiler de kullandığı yöntemler bir hayli fazladır. Günümüzde farklı yöntemlerin kullanılması çocuklara verilen psikolojik desteğin daha etkili olmasını sağladığı kanıtlanmıştır. Muğla Çocuk psikoloğunun kullandığı teknikleri şu şekilde sıralanabiliriz.

Muğla Çift İlişki Psikologu
Muğla Çift İlişki Psikologu

 

Muğla En İyi Psikolog

Şehrimizde en iyi psikolojik danışman, en iyi psikolog, en iyi klinik psikolog, en iyi psikiyatri ile ruhsal anlamda yaşayabileceğiniz tüm durumlarla ilgili her zaman sizinle birlikte adım atacağız. Muğla en iyi Psikolog size her zaman en iyiyi sunacak olan uzmanlarımız ile günbegün kendilerini daha da geliştirmek için eğitimlerine sürekli olarak devam etmektedirler.

 

Bodrum Muğla En İyi Psikolog, Dalaman Muğla En İyi Psikolog, Datça Muğla En İyi Psikolog, Fethiye Muğla En İyi Psikolog, Kavaklıdere Muğla En İyi Psikolog, Köyceğiz Muğla En İyi Psikolog, Marmaris Muğla En İyi Psikolog, Menteşe Muğla En İyi Psikolog, Milas Muğla En İyi Psikolog, Ortaca Muğla En İyi Psikolog, Seydikemer Muğla En İyi Psikolog, Ula Muğla En İyi Psikolog, Yatağan Muğla En İyi Psikolog .

 

Muğla Psikolog Tavsiyesi

Muğla ve ilçelerinde online ve yüz yüze olacak şekilde ulaşabileceğiniz en iyi uzman kadrosu sizinle birlikte, her bir uzmanımız alanında kendini kanıtlamış, alanında tüm eğimleri almış ve kendilerini sürekli olarak yenileyen, eğitimlere katılan kendini geliştiren ekip her zaman sizinle birlikte olacak.

 

Bodrum Muğla Psikolog Tavsiyesi, Dalaman Muğla Psikolog Tavsiyesi, Datça Muğla Psikolog Tavsiyesi, Fethiye Muğla Psikolog Tavsiyesi, Kavaklıdere Muğla Psikolog Tavsiyesi, Köyceğiz Muğla Psikolog Tavsiyesi, Marmaris Muğla Psikolog Tavsiyesi, Menteşe Muğla Psikolog Tavsiyesi, Milas Muğla Psikolog Tavsiyesi, Ortaca Muğla Psikolog Tavsiyesi, Seydikemer Muğla Psikolog Tavsiyesi, Ula Muğla Psikolog Tavsiyesi, Yatağan Muğla Psikolog Tavsiyesi .

 

Muğla Psikolog Seans Ücretleri

Muğla Psikolog Seans Ücretleri, 2022 yılında 200 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Psikolog seans ücretleri konum, konu ve eğitimlere göre değişkenlik göstermektedir.

Muğla Psikolog Seans Ücretleri
Muğla Psikolog Seans Ücretleri

Bodrum Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Dalaman Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Datça Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Fethiye Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Kavaklıdere Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Köyceğiz Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Marmaris Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Menteşe Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Milas Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Ortaca Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Seydikemer Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Ula Muğla Psikolog Seans Ücretleri, Yatağan Muğla Psikolog Seans Ücretleri .

Muğla Disleksi

Disleksi psikolojik mi? Tabi ki de hayır, disleksi, öğrenme güçlüğü olarak bilinir. Ülkemiz de ise öğrenme güçlüğü yerine disleksi kelimesi yer almıştır. Disleksi, okul öncesinde başlayarak görülmeye başlayan bir durumdur. Uzmanlarımız ile Muğla disleksi de her zaman sizlere destek olacağımızı ve durumu birlikte aşacağımızı belirtmek isteriz.

Bodrum Muğla Disleksi, Dalaman Muğla Disleksi, Datça Muğla Disleksi, Fethiye Muğla Disleksi, Kavaklıdere Muğla Disleksi, Köyceğiz Muğla Disleksi, Marmaris Muğla Disleksi, Menteşe Muğla Disleksi, Milas Muğla Disleksi, Ortaca Muğla Disleksi, Seydikemer Muğla Disleksi, Ula Muğla Disleksi, Yatağan Muğla Disleksi.

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi