Hi, How Can We Help You?

İzmir psikolog | Psikolojik Sorunlarınızı ertelemeyin

İzmir psikolog | Psikolojik Sorunlarınızı ertelemeyin

İzmir Psikolog

Toplumumuzda bazen utanılan, bazen ayıplanan, bazen de aşağılanan bir durum olan psikolojik destek almak, artık zor bir durum değil İzmir de ve tüm Türkiye de hizmet veren Beyond Psikoloji size Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Depresyon, Obsesif – Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Panik Bozukluğu, Bipolar Bozukluk, Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu gibi konularla ilgili İzmir psikolojik destek alma konusunda hiçbir zaman yalnız bırakmayacak isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak destek alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İzmir Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı tüm aile bireylerini hedef alır. Aile danışmanlığında aile içerisinde oluşabilecek bir sorun tüm aile de olabilecek düşüncesiyle vardır. Bu sebepten Aile danışmanlığın da tüm aile bireyleriyle görüşmeler sağlanır. Aile içerisinde yaşanabilecek; tartışma, aldatma, terk etme, boşanma süreçleri, çocuk sahibi olamama, maddi yönden yaşanabilecek sorunlar, ölüm-yas süreçleri, miras kavgaları, aile içi şiddet gibi aile içerisinde ki yaşanabilecek tüm sorunlarla aile danışmanlığı ilgilidir. Danışma konusunun durumuna göre 6-10 haftalık bir terapi süreci başlar. Aile bireylerinin iyi olma hâlini ve ilişkilerindeki sorunların temel kaynaklarını konu edinen aile danışmanlığı, günümüzün en kapsamlı meslekleri arasındadır. İzmir aile danışmanlığı her zaman sizin yanınızda olacaktır.

Aile Danışmanlığı Ne İşe Yarar?

Aile, toplumun en küçük ama en önemli birimi olarak anılır. Fakat aileyi önemli hâle getiren aile kavramı değil, bireylerdir. Dolayısıyla bir aile kurumunun önemi ve kazanımı, aile bireylerinin ilişkilerine ve iletişim biçimine bağlıdır. Burada devreye giren kavram ise aile danışmanlığıdır.

Bir ailenin ya da bir aile üyesinin, danışan sıfatıyla aile danışmanına başvurması, psiko-sosyal açıdan ilişki ve iletişim ağının sorun odaklı ilerlediğini gösterir. Ancak aile danışmanlığı sadece sorun merkezli ilerlemez. Danışmanlığın kapsadığı evlilik ve çift terapisi alanı, çiftlerin kendi ailelerini oluştururken değişim ve gelişim açısından nasıl bir iletişim yolunu tercih edebileceklerine yönelik de destek vermeyi içerir. Yani aile danışmanlığı; psiko-sosyal açıdan bireylerin sorun, sıkıntı, travma ya da becerileri hakkında fikir edinebilecekleri bir alan yaratır.

Aile Danışmanlığı Konuları Nelerdir?

Aile danışmanlığı; sorun, çatışma, genel süreç değerlendirmesi ve çeşitli davranışlar için uzman bakış açısını yansıtır. Aile bireyleri, danışan pozisyonunda terapi almak ya da genel durumu tespit etmek isteyebilir. Peki aile danışmanı hangi konular dahilinde bireylere yardımcı olur?

Aile danışmanı, psikoterapi alanına bağlı kalarak da terapi yöntemi uygular ve tedavi yolu sunabilir. Genel olarak bir aile danışmanı aşağıdaki konularla ilgili danışana yol gösterir:

  • Ebeveynlik Sorunları
  • Ergenlik ve Gençlik Psikolojisi
  • Aile İçi İletişimsizlik
  • Aile Bireyinin Kaybı- Yas Süreci
  • Kardeşler Arası Geçimsizlik ve Sorunlar
  • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
  • Çift- Evlilik ilişkileri
  • Boşanma, Ayrılık Süreci
  • Travma
  • Aile İçindeki Değişimler, Gelişmeler ve Önemli Yaşam Geçişleri

 

 

 

İzmir Çocuk Psikoloğu

İzmir Çocuk psikoloğu; çocuk dediğimiz bireylerin yaş aralığının 0 ila 18 yaş grubunun oluştuğunu ifade etmek gerekir. Bebeklik (0 ila 2 yaş grubu ), okul öncesi dönem ( 3 – 6 yaş grubu ), okul çağı dönemi( 6 – 12 yaş grubu ), erken ergenlik dönemi( 12 – 14 yaş grubu ) ve ergenlik( 14 – 18 yaş grubu ) gibi alt yaş grupları da olmasına rağmen çocuk ve ergen psikolojisi alanında çalışan terapistlere genel olarak çocuk ve ergen psikoloğu denilmektedir.
İzmir Çocuk psikoloğu ailenin şikayetleri ve günlük hayatta çocuğun yaşadığı sorunlar hakkında detaylı bilgi alır. Çocuğun yaşadığı bu sorunları gözlemek için çocuklarla psikoterapi oyun odasında vakit geçirilir. 6 – 14 yaş grubu çocuklar sorunlarını direk anlatamadıkları için çocuk psikoloğu oyun sırasında çocuğun yaşadığı sorunun ama sebeplerini anlamaya çalışır. İzmir çocuk psikoloğu aynı zamanda çocuğa psikolojik testler uygulayabilir, çocuğun gelişim dönemine uyumunu analiz edebilir. Terapist bu çalışmalar sırasında aileye bilgilendirmeler yapar ve terapi sürecine başlar ve seanslar belirli periyotlarla devam eder.

 

 

 

 

İzmir Çocuklara Yönelik Psikolojik Desteğin Amacı Nelerdir?

Çocukluk döneminde psikolojik ve sorunların ve oluşabilecek diğer rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak.

Çocuklara ve ebeveynlere stres ile başa çıkma, duygusal ve davranışsal problemlerle başa çıkma gibi konusunda destek olmak

Çocukluk Dönemi Bireysel Gelişimi; çocukların problem çözme ve bireylerden yardım alabilme yetisini kazandırma.

Çocuklara öz güven kazandırmak.

Çocukların arkadaşları ve ailesi ile ilişkilerini geliştirmek

Çocukluk dönemi bireyleri travmaya sürükleyen durumları engelleme ve travmaların sebebini ileriye taşınmamasını gerektiğini öğretmek.

Çocukları ruhsal olarak sağlamlaştırma, ergenlik öncesinde gelişimsel olarak güçlendirmek.

 

 

İzmir Ergen Psikoloğu

İzmir Ergen danışmanlığı; Beyond Psikoloji olarak ailelerin çocukları ile ilgili karşılaştıkları problemlerle ailelere ve çocuklara sorunlarını aşmak ile ilgili tüm yardımcı olmak, psikolojik destek anlamında çözümler sunmak ergenlerin zihinsel, sosyal ve akademik becerilerine katkıda bulunmak amacını taşımaktadır.

 

Sunduğumuz ergen terapisi kapsamda, ergenlik döneminde Hırçınlık Sorumluluklardan, kaçma Dalgınlık, Durgunluk, Karamsarlık, Nedensiz yere öfkelenme, Alınganlık, Nedensiz ağlama krizleri, Huzursuzluk, Söz dinlememek, Okula devamsızlık yapmaya başlamak, Yalan söyleme gibi sorunlarda psikolojik danışmanlık faaliyetlerinin yanında; kişisel gelişimine katkı sağlayacak, sosyal beceri, dikkat geliştirme vb faaliyetler içeren çalışmaları kapsamaktadır. İzmir Ergen Psikoloğu ekibimiz, ergenlerde çocuk – ergen psikodrama ve EMDR yöntemleri ile çalışılmaktadır. Diğer danışmalarda olduğu gibi Çocuk ve Ergen Danışmanlığında da danışma süreci net hedeflerle başlar.
Ergenlik dönemi; bireyler için bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimin hızla devam ettiği önemli bir dönemlerdir. Ergenlerde gelişim sürecinde aile ilişkileri, okul ve arkadaş çevresi, kitle iletişim araçları önemli etkileri vardır. Dolayısıyla ebeveynler ergenlik yaş grubu çocukları için, İzmir Psikoloğu‘na çocuklarının davranışlarına yön verecek değerlerin kazanması ve toplumsal yönden sorumlulukların bilincine varması anlamında ihtiyaç duyarlar. Ergenlerde bu gibi gereksinimin karşılanmasında en etkili ve en temel yer ailedir.  Bundan dolayı adalar ergen danışmanlığında ‘aile’ faktörünü sürecin içerisine katarak terapileri sürdürmektedir.

 

 

Çocuk ve Ergenlik Döneminde En Sık Görülen Psikolojik Sorunlar Şunlardır.

Depresyon Sorunu

Davranış Bozukluğu

Ebeveynlere Karşı Gelme Sorunları

Yeme Bozuklukları

Saldırgan Tutum Sergileme

Obsesif Kompulsif Bozukluk

İntihar Girişimleri

Madde Kullanımı ve Madde Bağımlılığı

Stres ve Kaygı Sorunları

Özgüven Problemleri

Ani Duygusal ve Davranışsal Değişimleri Kontrol Edebilme

Aile İçi Etkili İletişim Yöntemleri

Öfke kontrol problemi

Uyku – Kabus Sorunları

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu

Takıntı Sorunları

Sağlıklı Arkadaş Ortamı Kuramama

Okul Başarısında Düşüşler

İnternet ve Televizyon Bağımlılığı

Ergenlikte Cinsel Kimlik Problemleri

Okul Terki

İntihar Eğilimi

 

Çocuk ve Ergen Terapileri Ne Kadar Sürer?

İzmir Psikoloji Merkezinin Çocuk terapisi seansları genellikle 50 ile 60 dakika arasında değişkenlik gösterir. Çocuklardaki bir takım sorunlar, birkaç seansta ele alınabilir. Bununla birlikte bazı psikolojik sorunlar bir dizi seans da gerektirebilir. Verilen seansların süresi ve sıklığı çocuk ve ergenlerin yaşadığı problemin ciddiyeti, çocuğun bu sorunları yaşamış olduğu süre ve problemin günlük hayatta kendisini ne denli etkilediği gibi faktörler göz önünde bulunduracak olursak çocuk ve ergen seanslarında süre – sıklık ilişkisi değişebilmektedir.

 

Çocuk Psikoloğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir Çocuk Psikoloğu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında terapistin lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile çocuk ilişkilerinde aktif görüşme yapıp yapmadığı, oyun terapisi ve çocuk testleri eğitimi almış olması ve çocuk ile ilgili almakta olduğu diğer eğitimler yer almaktadır. Sizde bu evrede size yardımcı olacak olan Beyond Psikoloji ailesi ülkenin her yerinden psikolojik danışmanları, psikologları ve klinik psikologları ile size her konuda yardımcı olacak.

 

İzmir Çocuk Psikoloğunun Kullandığı Yöntemler

İzmir Beyond Psikoloji  ekibi olarak çocuk psikologlarımızın çocuklara sunduğu terapiler de kullandığı yöntemler bir hayli fazladır. Günümüzde farklı yöntemlerin kullanılması çocuklara verilen psikolojik desteğin daha etkili olmasını sağladığı kanıtlanmıştır.

 

Oyun Terapisi

Dışa Vurumcu Sanat Terapisi

Masal Terapisi

 

 

 

İzmir En İyi Psikolog

Şehrimizde en iyi psikolojik danışman, en iyi psikolog, en iyi klinik psikolog, en iyi psikiyatri ile ruhsal anlamda yaşayabileceğiniz tüm durumlarla ilgili her zaman sizinle birlikte adım atacağız. İzmir de beyond psikoloji ailesi olarak  size her zaman en iyiyi sunacak olan uzmanlarımız ile günbegün kendilerini daha da geliştirmek için eğitimlerine sürekli olarak devam etmektedirler.

 

 

 

İzmir Psikolog Tavsiyesi

İzmir ve ilçelerinde beyond psikoloji ailesi olarak online ve yüz yüze olacak şekilde ulaşabileceğiniz en iyi uzman kadrosu sizinle birlikte, her bir uzmanımız alanında kendini kanıtlamış, alanında tüm eğimleri almış ve kendilerini sürekli olarak yenileyen, eğitimlere katılan kendini geliştiren ekip her zaman sizinle birlikte olacak.

 

 

 

 

 

İzmir Psikolog Seans Ücretleri

İzmir Psikolog Seans Ücretleri, 2022 yılında 200 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Psikolog seans ücretleri konum, konu ve eğitimlere göre değişkenlik göstermektedir.

 

 

 

İzmir Disleksi

Disleksi psikolojik mi? Tabi ki de hayır, disleksi, öğrenme güçlüğü olarak bilinir. Ülkemiz de ise öğrenme güçlüğü yerine disleksi kelimesi yer almıştır. Disleksi, okul öncesinde başlayarak görülmeye başlayan bir durumdur. Beyond Psikolojisinde ki uzmanlarımız ile İzmir disleksi de her zaman sizlere destek olacağımızı ve durumu birlikte aşacağımızı belirtmek isteriz.

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi