Hi, How Can We Help You?

Çiğli Psikolog | Psikolojik Sorunlarınızı ertelemeyin

Çiğli Psikolog | Psikolojik Sorunlarınızı ertelemeyin

Çiğli Psikolog

Toplumumuzda bazen utanılan, bazen ayıplanan, bazen de aşağılanan bir durum olan psikolojik destek almak, artık zor bir durum değil çiğli de ve tüm Türkiye de hizmet veren Beyond Psikoloji size Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Depresyon, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Panik Bozukluğu, Bipolar Bozukluk, Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu gibi konularla ilgili çiğli psikolog psikolojik destek alma konusunda hiçbir zaman yalnız bırakmayacak isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak destek alabilirsiniz.

 

 

 

Çiğli Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı tüm aile bireylerini hedef alır. Aile danışmanlığında aile içerisinde oluşabilecek bir sorun tüm aile de olabilecek düşüncesiyle vardır. Bu sebepten Aile danışmanlığın da tüm aile bireyleriyle görüşmeler sağlanır. Aile içerisinde yaşanabilecek; tartışma, aldatma, terk etme, boşanma süreçleri, çocuk sahibi olamama, maddi yönden yaşanabilecek sorunlar, ölüm-yas süreçleri, miras kavgaları, aile içi şiddet gibi aile içerisinde ki yaşanabilecek tüm sorunlarla aile danışmanlığı ilgilidir. Danışma konusunun durumuna göre 6-10 haftalık bir terapi süreci başlar. Çiğli aile danışmanlığı her zaman sizin yanınızda olacaktır.

 

 

 

 

Çiğli Çocuk Psikoloğu

Çiğli Çocuk psikoloğu; çocuk dediğimiz bireylerin yaş aralığının 0 ila 18 yaş grubunun oluştuğunu ifade etmek gerekir. Bebeklik (0 ila 2 yaş grubu ), okul öncesi dönem ( 3 – 6 yaş grubu ), okul çağı dönemi( 6 – 12 yaş grubu ), erken ergenlik dönemi( 12 – 14 yaş grubu ) ve ergenlik( 14 – 18 yaş grubu ) gibi alt yaş grupları da olmasına rağmen çocuk ve ergen psikolojisi alanında çalışan terapistlere genel olarak çocuk ve ergen psikoloğu denilmektedir.
Çiğli Çocuk psikoloğu ailenin şikayetleri ve günlük hayatta çocuğun yaşadığı sorunlar hakkında detaylı bilgi alır. Çocuğun yaşadığı bu sorunları gözlemek için çocuklarla psikoterapi oyun odasında vakit geçirilir. 6 – 14 yaş grubu çocuklar sorunlarını direk anlatamadıkları için çocuk psikoloğu oyun sırasında çocuğun yaşadığı sorunun ama sebeplerini anlamaya çalışır. çiğli çocuk psikoloğu aynı zamanda çocuğa psikolojik testler uygulayabilir, çocuğun gelişim dönemine uyumunu analiz edebilir. Terapist bu çalışmalar sırasında aileye bilgilendirmeler yapar ve terapi sürecine başlar ve seanslar belirli periyotlarla devam eder.

 

 

 

 

Çiğli Çocuklara Yönelik Psikolojik Desteğin Amacı Nelerdir?

Çocukluk döneminde psikolojik ve sorunların ve oluşabilecek diğer rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak.

Çocuklara ve ebeveynlere stres ile başa çıkma, duygusal ve davranışsal problemlerle başa çıkma gibi konusunda destek olmak

Çocukluk Dönemi Bireysel Gelişimi; çocukların problem çözme ve bireylerden yardım alabilme yetisini kazandırma.

Çocuklara özgüven kazandırmak

Çocukların arkadaşları ve ailesi ile ilişkilerini geliştirmek

Çocukluk dönemi bireyleri travmaya sürükleyen durumları engelleme ve travmaların sebebini ileriye taşınmamasını gerektiğini öğretmek.

 

Çiğli Ergen Psikoloğu

Çiğli Ergen danışmanlığı; Beyond Psikoloji olarak ailelerin çocukları ile ilgili karşılaştıkları problemlerle ailelere ve çocuklara sorunlarını aşmak ile ilgili tüm yardımcı olmak, psikolojik destek anlamında çözümler sunmak ergenlerin zihinsel, sosyal ve akademik becerilerine katkıda bulunmak amacını taşımaktadır.

 

Sunduğumuz ergen terapisi kapsamda, ergenlik döneminde Hırçınlık Sorumluluklardan, kaçma Dalgınlık, Durgunluk, Karamsarlık, Nedensiz yere öfkelenme, Alınganlık, Nedensiz ağlama krizleri, Huzursuzluk, Söz dinlememek, Okula devamsızlık yapmaya başlamak, Yalan söyleme gibi sorunlarda psikolojik danışmanlık faaliyetlerinin yanında; kişisel gelişimine katkı sağlayacak, sosyal beceri, dikkat geliştirme vb faaliyetler içeren çalışmaları kapsamaktadır. Çiğli Ergen Psikoloğu ekibimiz, ergenlerde çocuk – ergen psikodrama ve EMDR yöntemleri ile çalışılmaktadır. Diğer danışmalarda olduğu gibi Çocuk ve Ergen Danışmanlığında da danışma süreci net hedeflerle başlar.
Ergenlik dönemi; bireyler için bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimin hızla devam ettiği önemli bir dönemlerdir. Ergenlerde gelişim sürecinde aile ilişkileri, okul ve arkadaş çevresi, kitle iletişim araçları önemli etkileri vardır. Dolayısıyla ebeveynler ergenlik yaş grubu çocukları için, Çiğli Ergen Psikoloğu‘na çocuklarının davranışlarına yön verecek değerlerin kazanması ve toplumsal yönden sorumlulukların bilincine varması anlamında ihtiyaç duyarlar. Ergenlerde bu gibi gereksinimin karşılanmasında en etkili ve en temel yer ailedir.  Bundan dolayı Çiğli ergen danışmanlığında ‘aile’ faktörünü sürecin içerisine katarak terapileri sürdürmektedir.

 

 

Çocuk ve Ergenlik Döneminde En Sık Görülen Psikolojik Sorunlar Şunlardır.

Depresyon Sorunu

Davranış Bozukluğu

Ebeveynlere Karşı Gelme Sorunları

Yeme Bozuklukları

Saldırgan Tutum Sergileme

Obsesif Kompulsif Bozukluk

İntihar Girişimleri

Madde Kullanımı ve Madde Bağımlılığı

Stres ve Kaygı Sorunları

Özgüven Problemleri

Ani Duygusal ve Davranışsal Değişimleri Kontrol Edebilme

Aile İçi Etkili İletişim Yöntemleri

Öfke kontrol problemi

Uyku – Kabus Sorunları

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu

Takıntı Sorunları

Sağlıklı Arkadaş Ortamı Kuramama

Okul Başarısında Düşüşler

İnternet ve Televizyon Bağımlılığı

Ergenlikte Cinsel Kimlik Problemleri

Çocuk ve Ergen Terapileri Ne Kadar Sürer?

Çiğli Psikoloji Merkezinin Çocuk terapisi seansları genellikle 50 ile 60 dakika arasında değişkenlik gösterir. Çocuklardaki bir takım sorunlar, birkaç seansta ele alınabilir. Bununla birlikte bazı psikolojik sorunlar bir dizi seans da gerektirebilir. Verilen seansların süresi ve sıklığı çocuk ve ergenlerin yaşadığı problemin ciddiyeti, çocuğun bu sorunları yaşamış olduğu süre ve problemin günlük hayatta kendisini ne denli etkilediği gibi faktörler göz önünde bulunduracak olursak çocuk ve ergen seanslarında süre – sıklık ilişkisi değişebilmektedir.

 

Çocuk Psikoloğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çiğli Çocuk Psikoloğu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında terapistin lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile çocuk ilişkilerinde aktif görüşme yapıp yapmadığı, oyun terapisi ve çocuk testleri eğitimi almış olması ve çocuk ile ilgili almakta olduğu diğer eğitimler yer almaktadır.

 

Çiğli Çocuk Psikoloğunun Kullandığı Yöntemler

Çiğli çocuk psikoloğunun çocuklara sunduğu terapiler de kullandığı yöntemler bir hayli fazladır. Günümüzde farklı yöntemlerin kullanılması çocuklara verilen psikolojik desteğin daha etkili olmasını sağladığı kanıtlanmıştır. Çiğli Çocuk psikoloğunun kullandığı teknikleri şu şekilde sıralanabiliriz.

 

 

 

Çiğli En İyi Psikolog

İzmir çiğli ilçemizde en iyi psikolojik danışman, en iyi psikolog, en iyi klinik psikolog, en iyi psikiyatri ile ruhsal anlamda yaşayabileceğiniz tüm durumlarla ilgili her zaman sizinle birlikte adım atacağız. Çiğli iyi Psikolog size her zaman en iyiyi sunacak olan uzmanlarımız ile günbegün kendilerini daha da geliştirmek için eğitimlerine sürekli olarak devam etmektedirler.

 

 

 

Çiğli Psikolog Tavsiyesi

Çiğli ilçesin de online ve yüz yüze olacak şekilde ulaşabileceğiniz en iyi uzman kadrosu sizinle birlikte, her bir uzmanımız alanında kendini kanıtlamış, alanında tüm eğimleri almış ve kendilerini sürekli olarak yenileyen, eğitimlere katılan kendini geliştiren ekip her zaman sizinle birlikte olacak.

 

 

 

 

 

Çiğli Psikolog Seans Ücretleri

Çiğli Psikolog Seans Ücretleri, 2022 yılında 200 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Psikolog seans ücretleri konum, konu ve eğitimlere göre değişkenlik göstermektedir.

 

 

 

Çiğli Disleksi

Disleksi psikolojik mi? Tabi ki de hayır, disleksi, öğrenme güçlüğü olarak bilinir. Ülkemiz de ise öğrenme güçlüğü yerine disleksi kelimesi yer almıştır. Disleksi, okul öncesinde başlayarak görülmeye başlayan bir durumdur. Uzmanlarımız ile Çiğli disleksi de her zaman sizlere destek olacağımızı ve durumu birlikte aşacağımızı belirtmek isteriz.

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi