Hi, How Can We Help You?

Blog

Eylül 19, 2021

Çekici Olmanın Püf Noktaları

Çekici Olmanın Püf Noktaları

Aslında çekici olmanın en  büyük sırrı çekici olduğuna inanmaktır.  Ve hem erkeği hem kadını en çekici kılan şey başta özgüvendir. Bunun yanısıra her zaman bakımlı ve temiz olmak, güzel, dikkat çekici şekilde giyinmek, dik bir duruşa sahip olmak, erkeklerde ‘omuz-kalça oranı’ kadınlarda ise  ‘bel-kalça’ oranı çekici olmayı artıran şeylerdir. Evet bir kadını çekici kılan şey zayıf olmaktan ziyade ince belli olmak; bir erkeği ise geniş omuzlara sahip olmak baklavası olan bir karından çok daha çekici kılabilmektedir. Hatta söz konusu güvenirlik ise durum tam tersi olabiliyor. Örneğin hafif göbekli bir erkek kadında güvenirlik algısını artırmakla birlikte çekiciliğini de artırabiliyor.

Kendinizi çekici bulmak, fiziksel olarak sahip olduğunuz tüm güzelliklerden daha çekicidir. Çünkü güzellik, çekiciliğe göre daha fazla görecelilik içerir.

En kolay yöntemlerden biri  de gülümsemektir. Her zaman içimizden gelir mi? Hayır, ama beyni kandırabilir miyiz? Evet. Nöronlar siz yalandan gülümsediğinizde devreye girerler ve beyne sinyal gönderirler, böylelikle beyin gülümsemenin gerçekliğine dair sinyal verir ve içtenlikle gülümsemeye başlarsınız bu da sizi daha da çekici kılar.

Göz teması kurmaktan kaçınmayın, abartmadan flörtöz davranışlar sergileyin. Kadınlar ilgiyi çok seven varlıklardır ve kendilerine ilgi duyan varlıkları bir süre sonra çekici bulmaya başlarlar; erkekler ise takdir edilmeyi çok severler ve başkası tarafından takdir edildiğinde artık karşısındakini daha çekici bulmaya başlarlar.

Abartmadan gizil olmak, nasıl çekiciliği artırıyor ise gizil olmayan ve  bir o kadar kendini gösteren saygı da çekiciliği artırır. Açık bir şekilde kendinize ve partnerinize duyduğunuz saygıyı gösterin. Buna rahatça hayır diyebilmekte dahil. Çünkü hayır demek kendi alanınıza olan saygıyı temsil edebilmektedir.

Veee ne istediğinizi bilin, belirsizlikler ne kadar itici ise kendinizden emin olmak da bir o kadar çekicidir. Hatalarınızda bu eminliklerinize dahil olsun. Çünkü ne istediğini bilen kişi her zaman ilgi çekicidir.

Ve diğer birçok ipucu için tekrar görüşmek üzere, çekici kalın.

Yazar

Rümeysa ŞAHİN

Psikolog

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi