Hi, How Can We Help You?

Biorezonans Şanlıurfa

Biorezonans Şanlıurfa

Biorezonans Şanlıurfa merkezi hücresel düzeydeki elektromanyetik frekanslarını kullanarak sağlık durumunun değerlendirilmesini ve iyileşmenin desteklenmesini sağlamaktadır. Bu terapide vücutta bulunan sağlıklı hücreler belirli bir frekans aralığında titreşim göstermektedir. Hastalıklı veya dengesiz olan hücreler ise değişik frekansları göstermektedir. Böylece terapi esnasında vücuttaki bu frekansların ölçümü gerçekleştirilerek sağlıklı ve dengesiz alanlar tespit edilmektedir.

Modern ilaçlar ve gerekli olması halinde cerrahi müdahalelerle birlikte hastalıkların tedavisinde geleneksel tıbbın kullanımı alternatif tıp yöntemlerinin günden güne artmasını sağlamaktadır. Bu gün özellikle son dönemlerde popülerliğini artıran biorezonans terapisi vücudun elektromanyetik frekanslarının kullanıldığı ve bu sayede hastalıkların teşhis edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Teşhisin konulması ile terapiler tedavide de büyük etki oluşturmaktadır.

Biorezonans Kimlere Uygulanır?

Alternatif tıp yöntemleri arasında mucizevi etkilere sahip olan biorezonans;

  • Kronik rahatsızlıkları olanlar
  • Ağrıları olanlar
  • Bağışıklık sistemi zayıf olanlar
  • Stres ve anksiyete yaşayanlar
  • Genel sağlık ve iyilik halini desteklemek isteyen bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Şanlıurfa biorezonans tedavisi için merkez seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Merkez ve danışman seçimi yapılırken mutlaka bu alanda tecrübe sahibi kişilerden destek almak gerekmektedir.

Biorezonans kimlere uygulanmaz diye baktığımızda ise karşımıza birtakım kişiler çıkmaktadır. Örneğin; bu tedavi yönteminin hamileler, kalp pili taşıyan kişiler, ağır metal zehirlenmesi olan bireyler ve epilepsi hastası olan kişilere uygulanmadığı sonucuna varılmaktadır.

Biorezonans Nasıl Uygulanır?

Gün geçtikçe popüler olmaya başlayan bu tedavi bu alanda eğitimli bir sağlık personeli tarafından uygulanmalıdır. Terapist tarafından hastanın ön incelemesi yapılarak tıbbı geçmişi hakkında bilgi toplandıktan sonra mevcut semptomların tedaviye yönelik beklentileri değerlendirilmektedir.

Terapi sırasında hastalar rahat bir biçimde oturabilir veya yatabilirler. Hasta üzerinde bulunan metal aksesuarların çıkarılması gerekmektedir. Terapi hastanın vücuduna özel noktalara yerleştirilen elektrotlar ile devam eder. Eller, ayaklar, baş veya diğer bölgeler elektrotların yerleştirildiği alanlardır. Bu elektrotlara gelen sinyaller uzman terapist tarafından kullanılan cihaza aktarılmaktadır. Bilgisayar ekranına yansıyan veriler hastanın mevcut rahatsızlıklarının ortaya çıkarılmasında kullanılır.

Uzman tarafından belirlenen dengesizlikler sonrasında cihaz uygun frekansları üreterek tedavi sürdürülmektedir. Vücuda gönderilen frekanslar vücudun dengesini sağlamak ve sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Tedavinin süresi hastanın mevcut sağlık durumu ve tedaviye göstermiş olduğu tepkilere göre değişkenlik göstermektedir. Böylece merkez kişiselleştirilmiş bir tedavi planı çıkararak hastalara özgün bir tedavi gerçekleştirmektedir.

Şanlıurfa biorezonans tedavisi ücretleri farklı ekonomik seçenekler ortaya çıkarmaktadır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken tedavinin alanında uzman kişi tarafından yapılıp yapılmadığının sorgulanmasıdır. Tedavinin ücreti tespit edilirken hastanın alacağı seans sayısı da önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Seans sayısı hastalığın şiddetine ve alınan iyileşmenin oranlarına göre değişmektedir. Formun Üstü

Biorezonans Faydaları

Hastalıkların teşhisi ve tedavisinde alternatif tıbbın sıklıkla kullandığı bir yöntem olan biorezonans alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında oldukça faydalıdır. Örneğin; kişinin ağrılarının azaltılmasında, alerjilerin tedavisinde, sindirim sorunlarının ortadan kaldırılmasında, bağışıklık sisteminin güçlendirilerek vücudun dayanıklılığının artırılmasında fayda sağlamaktadır.

Biorezonans faydaları ilk seansın başarılı bir biçimde yürütülmesi ile ortaya çıkabilmektedir. Tedavinin faydalarının gözlemlenmesi hastadan hastaya farklılık gösterebilmekte ve tedavi planının hastanın iyilik durumu göz önüne alınarak yapılması gerekmektedir.

Sağlık sorunların teşhis ve tedavisinde fayda sağlayan pek çok potansiyele sahip bu yöntem merkez tarafından modern ve hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman terapistlerden hizmet almak tedavinin başarı oranlarını etkileyen en önemli faktördür.

Biorezonans Tedavisinin Yan Etkileri

Alternatif tıbbın uğraş alanları arasında yer alan ve bugün pek çok hastalığın tanı ve tedavisinde yüksek verimlilik aldığımız biorezonans genel olarak minimum düzeyde yan etkilere sahiptir. Biorezonans tedavisinin yan etkileri kişiden kişiye değişebilen geçici etkilerdir. Tedavinin başarısı ve hastaya sunmuş olduğu konfor bu yan etkilerden daha üstündür.

Bazı hastalarda ortaya çıkan yan etkiler ise;

  • Hafif baş dönmeleri
  • Kısa süreli yorgunluk hali
  • Hafif baş ağrısı
  • Tedavi bölgesinde geçici rahatsızlık hissiyatı olarak tanımlanmaktadır.

Bu yan etkiler kısa süren ve tedavi alan tarafında kolaylıkla tolere edilebilen yan etkilerdir. Bugün pek çok hasta tarafından kullanılan biorezonans terapileri özellikli çağımızın yaşam şartlarının getirdiği stres ve depresyonla mücadele açısından büyük avantajlar sunmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin yaşam kalitesini bozan psikolojik durumların kontrol altında alınmasında ve iyileştirilmesinde de etkili sonuçlar alınmaktadır. Şanlıurfa biorezonans terapisi tavsiyesi için merkezden danışmanlık almış hastaların referanslarını inceleyebilirsiniz.