Hi, How Can We Help You?

Biorezonans Diyarbakır

Biorezonans Diyarbakır

Biorezonans Diyarbakır merkezi kullandığı hücresel düzeydeki elektromanyetik frekanslar ile hastalıkların tanı ve tedavisinde modern tıbba destek sunar. Terapide vücutta bulunan hücrelere belirli aralıklardaki frekanslara sahip titreşimler gönderilmektedir. Bu titreşimler hasta olan veya dengesini kaybetmiş olan hücrelerde farklı frekanslar ortaya çıkarmaktadır. Böylece teşhis gerçekleştirilmektedir.

Hastalıkların tanı ve tedavisinde modern ilaç tedavisi ve cerrahi uygulamaları sık kullanılıyor. Ancak bunun yanı sıra geleneksel tıbbın kullanılması daha hızlı ve etkili sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Bugün alternatif tıp yöntemleri arasında popülerliğini günden güne artıran biorezonans terapileri vardır. Bu terapi, vücuda verilen elektromanyetik frekanslar ile işlevsellik göstermektedir.  Bunun yanında son derece konforlu ve kolay adımlara sahip olan bir uygulamadır. Pek çok hastalığın iyileştirilmesinde ve genel sağlık durumunun artırılmasında etkili olmaktadır.

Biorezonans Kimlere Uygulanır?

Faydaları ve uygulama alanı son derece geniş olan terapilerdir. Aynı zamanda pek çok hastalıkta hızlı ve etkin iyileşmenin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Genel olarak ise;

  • Kronik hastalıkların tedavisinde
  • Ağrıların azaltılması ve tamamen ortadan kaldırılmasında
  • Bağışıklık sistemi zayıflamış olan kişilerin bağışıklığının yükseltilmesinde
  • Stres ve anksiyetenin kontrol altında alınmasında
  • Genel sağlık durumunun iyileştirilmesi ve desteklenmesinde kullanılmaktadır.

Diyarbakır biorezonans tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve uzman terapistlerin uyguladığı tedavilere katılmak için merkez ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak bu terapilerin mutlaka alanında uzman kişiler tarafından uygulanması gerektiğini unutmamak gerekmektedir.

Biorezonans Kimlere Uygulanmaz?

Bu tedavi son derece geniş bir yelpazede uygulanır. Ancak bazı kişilerde kullanımı uygun değildir. Örneğin; hamileler, kalp pili takılı kişiler, ağır metal zehirlenmesi yaşayan bireyler ve epilepsi hastaları sayabiliriz. Biorezonans kimlere uygulanmaz konusunda detaylı bilgiye sahip olmak önemlidir. Kişinin hastalığının iyileştirilmesinde bu gruplara dâhil olunması halinde bu terapiyi almamak gerekmektedir.

Biorezonans Nasıl Uygulanır?

Biorezonans terapileri, alanında eğitimli kişilerce uygulanır. Bu terapi, terapistin hastanın ön incelemesini yapması ile başlar. Biorezonans nasıl uygulanır diye araştırma yapanlar için ise; ön incelemenin yapılması aşamasında hastanın tıbbi geçmişinin araştırılması ve mevcut semptomların tedaviye yönelik beklentilerinin ortaya çıkarılması ile tedavinin planlandığı bildirilmektedir.

Terapi hastanın rahat bir konumda oturtulması veya yatırılması ile sürdürülmektedir. Hastanın üzerinde bulunan metal aksesuarların çıkarılması terapi başlangıcında yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Hastanın vücuduna yerleştirilen elektrotlar terapistin cihazına bilgi aktarımı sağlamaktadır. Uygulama sonrası alınan veriler hastanın mevcut rahatsızlıklarını ortaya çıkarmaktadır.

Uzman terapist tarafından belirlenen dengesizliklerin uygun frekanslar sayesinde tedavi edilmesi ile işleme devam edilmektedir. Vücuda gönderilen uygun titreşimler ve frekanslar dengesini kaybetmiş olan hücreleri hedef alarak iyileştirme sağlamaktadır.

Tedavilerde süreç hastalığın şiddetine ve hastanın tedaviye göstermiş olduğu tepkimelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle merkez kişiselleştirilmiş tedavi planları ile tedavileri yönetmektedir.  Hastanın kişisel ihtiyaçları ve istekleri göz önüne alınarak yürütülen tedaviler hızlı ve etkili sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Diyarbakır biorezonans tedavi ücretleri farklı kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Tedavi ücretleri araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunların en başında ise tedaviyi yürütecek olan kişinin bu alanda profesyonel ve tecrübeli olmasıdır. Uzman terapist tarafından hastanın durumuna göre belirlenecek olan terapi seans sayısı da tedavinin maliyeti açısından önemli bir kriterdir.

Biorezonans Tedavisinin Faydaları

Alternatif tıp yöntemleri arasında yer alan ve pek çok hastalığın teşhisi ve tedavisinde popüler olarak kullanılan biorezonans terapileri bu alanda eğitimli terapistler tarafından yapıldığında mevcut alerjilerin tedavi edilmesinde, ağrıların azaltılmasında, sindirim sistemi sorunlarının giderilmesinde, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, stres ve anksiyete gibi psikolojik hastalıkların tedavi edilmesinde etkili sonuçlar doğurmaktadır.

Biorezonans tedavisinin faydaları kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ilk seans sonrası ortaya çıkmaya başlar. Tedavinin belirgin faydalarının gözlemlenmesi hastanın rahatsızlığının şiddeti ile yakından alakalı bir durumdur. Tedavinin hastanın iyilik durumu göz önünde bulundurularak gerekli seanslara devam edilmesi şeklinde sürdürülmesi gerekmektedir.

Biorezonans Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Diyarbakır biorezonans tedavi merkezi bu tedavinin hastalıkların tanı ve tedavisinde etkili sonuçlar verdiğini bildirmektedir. Gerçekleştirilen terapiler yüksek verimlilik sağlayan alternatif tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu tedaviyi almak isteyenlerin araştırdığı bir konu da biorezonans tedavisinin yan etkileri nelerdir sorusudur. Buna vereceğimiz cevap ise; tedavinin minimum düzeylerde yan etkiler ortaya çıkardığıdır. Bu yan etkiler kısa süreli yan etkiler olmakla birlikte tedavinin vücuda sağladığı yarara oranla önemi az diyebiliriz. Sıkça göreceğimiz yan etkiler ise;

  • Hafif ve kısa süreli baş dönmesi
  • Kısa süren yorgunluk hissi
  • Hafif baş ağrıları
  • Tedavi alanında oluşan geçici rahatsızlık hissidir.

Belirtilen bu yan etkiler kısa sürelidir ve genellikle hastanın yaşam kalitesini bozmaz. Diyarbakır biorezonans terapisi tavsiyesi için merkezden daha önce tedavi almış hastaların referanslarını inceleyebilirsiniz.