Hi, How Can We Help You?

Biorezonans Ankara

Biorezonans Ankara

Biorezonans Ankara merkezi hücresel düzeylerdeki elektromanyetik frekanslar ile terapileri hastalarına uygulamaktadır. Uzman terapistler tarafından gerçekleştirilen terapiler vücutta mevcut olan hücrelere belirlenmiş aralıklardaki frekanslarda titreşimler göndererek bu titreşimler yardımı ile hasta veya dengesin kaybetmiş olan hücreleri ortaya çıkarmaktadır. Teşhisin elde edilmesi ile uygun terapiler başlatılmaktadır.

Son yıllarda hastalıkların tanı ve tedavisinde popülerliği giderek artan bir yöntem olan biorezonans terapileri modern ilaç tedavisinin etkilerinin artırılmasında da önemli bir rol oynamaktadır. Geleneksel tıbbın alternatif olarak kullandığı bu yöntem vücuda verilen elektromanyetik frekanslar yardımı ile işlevsellik göstermektedir. Konforlu ve kolay basamaklardan oluşan terapiler çok sayıda hastalığın teşhis edilmesinde ve tedavisinde uygulanmaktadır.

Biorezonans Kimler İçin Uygundur?

Son derece geniş bir uygulama alanına sahip olan biorezonans terapiler pek çok hastalığın hızlı bir biçimde iyileştirilmesinde rol oynamaktadır. Genel olarak bakıldığında ise;

  • Kronikleşmiş hastalıkların tedavisinde
  • Ağrılı durumlarda ağrıların azaltılmasında
  • Bağışıklık sisteminin zayıflaması durumunda güçlendirilmesinde
  • Psikolojik rahatsızlıklar arasında yer alan depresyon ve anksiyetenin azaltılmasında
  • Kişinin genel sağlık durumunun iyileştirilmesi ve korunmasında kullanılmaktadır.

Ankara biorezonans tedavisi konusunda uzmanından detaylı bilgi almak ve bu terapi yöntemi ile tedaviye başlamak için merkez ile iletişime geçerek uzman terapistlerden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Biorezonans Kimler İçin Uygun Değildir?

Gelişen tıp ve teknolojinin hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde kullandığı etkili bir yöntem olan biorezonans terapileri hamile kişiler, kalp pili bulunan bireyler, ağır metal zehirlenmesine maruz kalmış kişilerde ve epilepsi nedeniyle tedavi alan hastalarda uygulanmamalıdır. Biorezonans kimler için uygun değildir sorusunun cevabına detaylı bilgi almak için merkez ile iletişime geçmeniz alanında uzmanlar tarafından sorunuzun cevabını almanızı sağlayacaktır.

Biorezonans Terapisi Nasıl Uygulanır?

Bu terapinin mutlaka alanında yetkinlik sahibi bir sağlık personeli tarafından uygulanması gerekmektedir. Terapilerde uzman terapist hastanın ön incelemesi yaparak işleme başlamaktadır. Biorezonans terapisi nasıl uygulanır merak edenler için ön incelemenin ardından terapist hastanın tıbbı geçmişini inceleyerek mevcutta bulunan semptomların ele alınması ile işlemi yürütür.

Terapilerde hastalar rahat bir konumda oturur vaziyette olabileceği gibi hasta yatırılarak da terapiler yapılabilir. Hastanın takıları ve metal aksesuarları çıkartılarak terapiye hastanın vücuduna elektrotların yerleştirilmesi ile devam edilir. Terapistin bilgisayarı ile bağlantılı olan bu elektrotlar aldıkları verileri bilgisayara aktarır. Terapinin sonlandırılması ile elde edilen veriler uzman tarafından incelenerek rahatsızlıkların teşhisi gerçekleştirilir.

Terapistin belirlediği dengesizlikler uygun frekansların vücuda gönderilmesi ile tedavini sürdürülmesini sağlar. Hastanın vücuduna gönderilen uygun titreşimler dengesini kaybetmiş hücrelerin hedef alarak rahatsızlıkların iyileştirilmesini sağlar.

Bu terapilerde tedavi süreci hastalığın şiddetine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tedavi süreci hastanın tedaviye gösterdiği yanıtlar ile de değişkenlik gösterir. Her hastanın bireysel ihtiyaçları ve şikâyetleri göz önünde bulundurularak kişiselleştirilmiş bir tedavi planı ile terapiler yürütülür.

Ankara biorezonans tedavi ücretleri hakkında bilgi edinirken bu terapilerde belirlenen ücretlerin farklı kriterlere bağlı olduğu bilinmelidir. Ücret konusunda belirleyici olan terapistin uzmanlığı ve tecrübeleri danışanlar tarafından ilk dikkat edilmesi gereken noktadır.

Biorezonans Tedavisinin Faydaları

Hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavisinde kullanılan biorezonans terapileri alanında uzman terapistlerce uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulandığında kısa sürede etki göstermeye başlamaktadır. Bu terapiler alerjik hastalıklarda, ağrıların azaltılmasında, sindirim sisteminin zorluklarında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde fayda sağlamaktadır. Ayrıca günümüz insanların pek çoğunu mustarip olduğu stres ve anksiyetenin kontrol altında alınmasında da etkilidir.

Biorezonans tedavisinin faydaları terapi alan kişiye göre farklılık göstermektedir. İlk seanstan sonra olumlu etkiler almaya başlayan hasta sayısı fazladır. Bunun yanı sıra tedavi sürecinin ilerlemesi ile sonuç almaya başlayan hastalar da bulunmaktadır.

Biorezonans Tedavisinin Yan Etkileri

Pek çok tıbbı tedavide olduğu gibi biorezonans tedavilerinde de kişiden kişiye değişebilen yan etkiler vardır. Biorezonans tedavisinin yan etkileri bu tedaviden alınacak faydaları olumsuz yönde etkileyecek şiddette yan etkiler değildir. Genel olarak hafif biçimde ortaya çıkan ve kolaylıkla atlatılabilen bu yan etkiler ise;

  • Baş dönmesi
  • Hafif baş ağrısı
  • Yorgunluk hissi
  • Tedavi bölgesinde kısa süreli rahatsızlık hissidir.

Bu yan etkiler genel olarak hastanın yaşam kalitesini bozan etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra kısa sürede kendiliğinden ortadan kalkan yan etkilerdir. Ankara biorezonans terapisi tavsiyesi için merkezden danışmanlık almış ve memnun kalmış olan kişilerin referanslarını inceleyebilirsiniz.