Hi, How Can We Help You?

Blog

Ağustos 17, 2021

Bağlı Ve Mutlu İlişki İçin İpuçları

Bağlı Ve Mutlu İlişki İçin İpuçları

İlişkilerde bağlılık ve mutluluk arayışı… En baştan başlayacak olursak; ilk buluşmada insanlar sohbet ederek, ortak alanlardan bahsederek birbirlerini tanımaya çalışırlar. Ailenizden, hobilerinizden, geçmişinizden, geçmiş ilişki deneyimlerinizden söz edebilirsiniz fakat her şeyi anlatmamakta fayda var. Özellikle de olumsuz ilişki deneyimlerinizi. Onun yerine geçmişten kısaca bahsetmek daha iyi olabilir. Böylelikle hem daha gizemli kalırsınız ki gizem her zaman ilgi çekicidir hem de ileride bunun kullanılmasını veya problem olma olasılığını ortadan kaldırırsınız.

Özeliniz her zaman olmalı; kendi alanınız… İlişkinin tanışma süreci içeren daha ilk başları bağlılık için çok önemlidir. Fakat ‘bağlılık’, ‘bağımlılık’ değil.  Kendi alanınızı korumak sizi karşının gözünde her zaman daha değerli kılar. Bazen alanınıza girmeye çalışıldığında ve siz de buna tolerans gösterdiğinizde, bir kereden bir şey olmaz diyebilirsiniz fakat karşıya şöyle bir izlenim vermiş olursunuz; ‘Bu benim için alanını bırakabilir.’ Böylece sizden bir şekilde fazlasını isteyecektir.

Sınırınızın azaldığı o ilk ana dikkat etmekte fayda var. Daha ilişkinin başlarındaki bu tip durumlar ilişkinin nasıl yol alacağına, nasıl şekilleneceğine dair sinyaller verir.

Bu sebeple karşınızdakini hiç kırmadan kendi alanınızın varlığını ona hissettirin böylelikle ilişkinizin daha sağlıklı dinamikler içermesini sağlamış ve güvenli bağlanmanın, mutluluğun temelini atmış olursunuz.

Bir sonraki ipuçlarında görüşmek üzere.  Şimdilik sağlıcakla kalın.

Yazar

Rümeysa ŞAHİN

Psikolog

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri
Karşıyaka Psikolog manisa psikolog Salihli Psikolog Bodrum Wolf Yetkili Servisi