Hi, How Can We Help You?

Adıyaman Sigara Bırakma    

Adıyaman Sigara Bırakma    

Adıyaman sigara bırakma konusunda ihtiyaç duyulan uzman desteği, bu alanda hizmet veren merkez ile alınabilir. Sigara dünyada en yaygın bağımlılık olarak dikkatleri çeker. Tütünün içinde bulunan nikotin sigara ile insan vücuduna girer ve kişilerde bağımlılık oluşturur. Sigara kullanan kişiler çok sayıda ölümcül hastalığa yakalanma riski ile karşı karşıya kalırlar. Sadece sigara kullanan kişiler değil sigaranın dumanına maruz kalan kişiler de aynı riskler ile karşı karşıyadır. İnsan hayatını önemli şekilde tehlikeye atan hastalıkların kaynağı olan sigara kullanımının azaltılması devletlerin politikaları arasında bulunur.

Sigara kullanan kişilerin önemli bir bölümü bırakmayı istemektedir. Bunun yanında sigara bırakmaya çalışan kişiler ilk denemelerinde başarısız olabiliyorlar. Bu konuda başarısız olmamak için uzman desteği alabilirsiniz. Uzman desteği ve modern yöntemler ile sigara bırakma isteğinizi ilk denemenizde başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sigarayı bırakarak zararlarından kurtulmaya başlayabilirsiniz. Adıyaman biorezonans sigara bıraktırma merkezi ile hayatınızda yeni bir döneme adım atabilirsiniz.

Sigara Bırakmanın Sağlık Üzerinde Olumlu Etkileri

Sigaranın içinde onlarca farklı ve sağlık için son derece zararlı madde bulunur. Bu maddeler başta akciğer kanseri olmak üzere pek çok kanserin ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca KOAH, kalp ve damar hastalıkları gibi çok sayıda hastalığın yaşanması riskini artırıyor. Bu hastalıkların tedavisi zor ve ağır bir süreç yaşanmasına neden olur. Ayrıca sigara kaynaklı bu hastalıklarda ölüm oranı oldukça yüksektir. Sigarayı bırakmak bu hastalıklarla karşılaşma riskinin azalmasını sağlar. Sigara bırakmanın sağlık üzerinde olumlu etkileri daha ilk saatlerde görülmeye başlanır. On yıl içinde de kişi sigaranın vücudunda yaptığı tahribatlardan arınır. Sigarayı bırakarak şu faydalarını görmeye başlayabilirsiniz:

 • Kan basıncı, ateş ve nabız normalar döner
 • Kandaki oksijen oranı normale döner
 • Solunum fonksiyonları düzelir
 • Akciğer kendini temizler ve fonksiyonları iyileşir
 • Akciğer ve diğer organların kanserlerine yakalanma riski azalır
 • Kalp krizi riski azalır

Adıyaman Sigara Bırakma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sigara kullanan kişilerin önemli bir bölümü bırakmayı ister. Bunun yanında başarısız olma endişesi nedeniyle de bırakma konusunda bir çaba gösterilmez. Oysa sigara uzun yıllardır kullanılıyor olsa dahi bırakılması mümkün olur. Bunun için gerekli uzman desteğinin alınması yeterli olur. Özellikle günde bir paket ve daha fazla sayıda sigara kullanan kişilerin bırakma konusunda uzman desteği alması yararlı olur. Hastanelerde sigara bırakma klinikleri yer alır. Bu kliniklerde yapılan çeşitli tahliller verilen bazı ilaçlar ve psikolojik destek ile sigara bırakma isteğinin gerçek olması sağlanır. Sigara bırakma tedavisi için tercih edeceğiniz yöntemler arasında şunlar vardır:

 • Hastanelerin sigara bırakma kliniklerine gidebilir ve ilaç tedavisinden yararlanabilirsiniz.
 • Sigara bırakma konusunda uzmanların olduğu merkeze giderek modern tıbbın sunduğu alternatif terapi yöntemi ile sigarayı bırakabilirsiniz.

Sigara Bırakma İçin Destek Almanın Yararları

Sigarayı bırakmak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız uzman desteği alabilirsiniz. Çünkü sigara bağımlılığı sadece fiziksel değil aynı zamanda psikolojik boyutu olan bir durumdur. Sigarayı bırakmak istiyor ve bunun için zaman zaman yaptığınız girişimlerde başarısız olduysanız vazgeçmemelisiniz. Her insanın sigara bırakma konusunda başarılı olması mümkündür. En önemli adım bırakmaya kesinlikle karar vermeniz olur. Bu kararı verdikten sonra sigara bırakma Adıyaman uzmanların olduğu merkezi ziyaret edebilirsiniz. Ardından alacağınız şu destek ile rahatça bırakabilir ve tekrar başlama gibi sorunlarla karşılaşmanın önüne geçebilirsiniz:

 • Modern terapi yöntemleri ise sigaranın vücutta oluşturduğu bağımlılık enerjisini tersine döndürür.
 • Sigara artık sizin için bir ihtiyaç olmaktan çıkar ve yoksunluk hissi ile karşılaşmaz ve sigara kullanma ihtiyacı duymazsınız.
 • Uygulanan terapinin yanı sıra psikolojik olarak da destek alır ve sigaranın sağlığa zararları ve alışkanlıkların nasıl değiştirilebileceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kilo Almadan Sigara Bırakma Mümkün mü?

Sigarayı bırakan kişilerin bir kısmının kilo alması karşısında kullanan kişilerin bu konuda tereddüt yaşamalarına neden olur. Oysa her sigarayı bırakan kişinin kilo alması gibi bir durum ortaya çıkmaz. Uzman desteği alarak sigarayı bıraktığınız takdirde bu konuda da gerekli desteği alabilirsiniz. Böylece kilo almadan sigara bırakma mümkün mü sorusuna evet olarak cevap bulabilirsiniz.

Sigara kullanmaya hiç başlamamak en iyi yaklaşımdır. Bunun yanında herhangi bir nedenle kullanmaya başladıysanız bırakabileceğinizi bilmelisiniz. Adıyaman sigara bırakma konusunda ihtiyaç duyduğunuz desteği almak için uzmanların bulunduğu merkezi ziyaret edebilirsiniz.

Caner TANRIVERDİ