Hi, How Can We Help You?

Adıyaman Kilo Verme

Adıyaman Kilo Verme

Kilo verme fazla kiloları olan kişiler için zorlayıcı bir süreç oluşturabiliyor. Bazı insanlar için kilo almak zor olurken bazı insanlar da kilo verme konusunda zorluklar yaşayarlar. Adıyaman kilo verme merkezinde uzman diyetisyenler eşliğinde bu zorluğun aşılması mümkündür. Fazla kilosu olan kişilerin bunu destek almadan başarmaları oldukça güç olabiliyor. Aynı zamanda büyük zorluklarla verilen kiloların hızla geri alınması gibi sorunlar yaşanabilir.

Alınan fazla kilolar arttıkça kişinin sağlığını olumsuz etkileyecek çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Yüksek tansiyon, kalp damar hastalıkları, diyabet, yüksek kolesterol gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmaması adına kilo kontrolü şarttır. Ayrıca bu gibi rahatsızlıkların kontrol altında olması için de kişinin aşırı kilolarından kurtulması gerekir. Aç kalmadan sağlıklı beslenerek kilo verebilirsiniz. Fit bir vücuda sahip olabilir aynı zamanda aşırı kiloda olmaktan kaynaklı psikolojik sorunlardan da kurtulabilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kilo vermek için ne yapmalı internette yapılan araştırmalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Obezitenin son derece yaygın bir sorun olması bu konunun en fazla araştırılan konular arasında olmasına neden oluyor. Kilo fazlası olan kişilerin kilolarından hızla kurtulabilmeleri için hazırlanan şok diyetler vardır. Oysa her insanın bedeni farklıdır ve diyetlerin kişiye özel olarak hazırlanması gerekiyor. Kilo verme sırasında aç kalmaya gerek bulunmuyor. Aç kalmadan dengeli beslenme ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kilo verme kişiye özel diyet hazırlanması ile mümkün olur. Kilo verirken aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, protein, mineral, yağ ve karbonhidratları alması gerekir. Bunları yeterli ve dengeli almamanız halinde vücudun dengesi bozulur. Bu sırada kişinin çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşması söz konusudur. Fazla kilolardan kurtulmak için beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi gerekir. Aşırı kilo almanın nedenleri tespit edilmeli ve bunlar iyileştirilmelidir. Aynı zamanda oluşturulan diyete eksiksiz uyulurken bir yandan da egzersiz yapılmalıdır. Adıyaman diyetisyen, bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

 

Diyetisyen Kontrolünde Kilo Vermenin Faydaları

Her insan fit bir vücuda sahip olmak ister. Fit bir vücuda sahip olmak için fazla kilolardan kurtulma sırasında diyetisyen desteği almanız çok önemlidir. Diyetisyenler sadece beslenme uzmanı olarak eğitim almazlar. Ayrıca kişinin kilo kontrolü için nasıl beslenme alışkanlığı olması gerektiğini de belirlerler. Kişinin sağlıklı kilo vermesini sağlayacak diyet programlarını hazırlamanın yanında ayrıca egzersiz programını da ona uygun şekilde hazırlar. Diyetisyen kontrolünde kilo vermenin faydaları arasında şunlar yer alır:

·         Diyet programınız sağlıklı beslenmenizi sağlayacak şekilde hazırlanır ve aç kalmadan kilo verebilirsiniz

·         Diyetisyen kontrolünde kilolarınızdan alıcı olarak kurtulabilirsiniz

·         Destek ve motivasyonu diyetisyen sizlere sunar. Bu sayede kilo verirken psikolojik olarak ihtiyaç duyduğunuz desteği alabilirsiniz

·         Bölgesel olarak zayıflamanız gerektiğinde bunu sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz

 

Sağlıklı Kilo Verme Neden Önemli?

Kimi insanlar su içsem yarıyor ve kilo alıyorum şeklinde şikayet ederler. Oysa bu doğru bir yaklaşım değildir. Kişinin kilo almasına neden olan en önemli nokta sağlıksız ve dengesiz beslenmedir. Dengesiz beslenme karşısında vücut kilo tutmaya başlar. Diyetisyen tarafından hazırlanan sağlıklı beslenme programı ile vücut dengesini kazanır ve kilo tutma ihtiyacı ortadan kalkar.

Kişiye özel olarak hazırlanan diyet ve egzersiz programı ile kişi kilolarından kalıcı olarak kurtulurlar. Diyetisyen kontrolünde kilo verme ile dengeli beslenme alışkanlığı edinildiğinde ilerleyen günlerde tekrar kilo alma sorununun önüne geçer. Diyetisyen tarafından hazırlanan diyet uygulandığı takdirde kalori hesabı yapmanıza gerek kalmaz. Kalori hesabı yapma gerginliğinden ve stresinden uzakta zayıflayabilirsiniz.

Kalıcı Olarak Kilo Vermek Mümkün mü?

Her yaşta insan fazla kilo sorunu ile karşılaşabiliyor. Fazla kilo sorunu olan kişiler ise yalnız olmadıklarını bilmelidirler. Kalori hesabı yapmadan ve aç kalmadan kilo vermek için diyetisyen desteği alabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenin yanında ayrıca egzersiz yapmayı da bırakmamalısınız. Ancak bu şekilde vermiş olduğunuz kiloları tekrar alma gibi sorunlar yaşamazsınız.

Aşırı kilo sorunu olan kişilerin istekleri hızlı kilo vermektir. Oysa önemli olan hızlı kilo vermek değil kalıcı kilo vermektir. Kalıcı olarak kilo vermek mümkün mü sorusuna evet cevabı vermek mümkün. Bunun için uzman diyetisyenlerin hizmet verdiği merkezi ziyaret ederek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Kan değerleriniz, yağ ve kas kütle endeksiniz ölçülerek size uygun hazırlanan diyet programı ile kalıcı olarak kilo verebilirsiniz.